Загрузка...

Шлами та шлаки

На металургійних заводах накопичені мільйони тонн металургійних шлаків. Зазвичай доменні шлаки заскладовано у відвалах окремо від сталеплавильних. Ці шлаки використовуються в будівельній індустрії. При розробці відвалів доменних шлаків додатково витягується магнітною сепарацією до 5 % металу у вигляді корольків, які використовуються в сталеплавильних процесах.

Відвальні сталеплавильні шлаки містять більше металу (10-15 %). Крім цього, мінеральна частина шлаків часто придатна для металургійних процесів (агломерація, доменне і ливарне виробництво). Якщо сталеплавильні шлаки використовуються в якості оборотного продукту, то немає необхідності додаткового вилучення металу, а якщо мінеральна частина використовується для будіндустрії, то організовуються спеціальні ділянки для вилучення металу.

Для повної утилізації відходів з техногенних родовищ металургійного виробництва необхідно проводити дослідження комплексного видобування різних металів з ​​цих відходів. У світовій практиці можна виділити три основні підходи до вирішення питання вилучення металів з ​​мінерального і техногенної сировини:

  • Механічний (подрібнення матеріалу з витяганням компонентів відповідно до їх щільності, магнітних та інших властивостей);
  • Пірометалургійний (випал матеріалу з поділом компонентів по температурі кипіння з подальшою їх хімічною або металургійною переробкою);
  • Гідрометалургійний (обробка матеріалу розчинами кислот або лугів і переклад видобутих компонентів в розчин з наступним витяганням цільових компонентів екстракцією або іонним обміном).

Як правило, ці підходи на практиці комбінуються для досягнення більш високої ефективності та комплексності використання сировини.

Технології "ЕКОГРІНЛАЙН" дозволяють використовувати шлами і шлаки в будівництві як наповнювачі після розуміли та утилізації (гальваношлами, нафтошлами, доменний шлак).

Встановлена ​​потужність складає до 2000 тонн на місяць.

Наверх