Загрузка...

Ртуть та ртутні сполуки

Металева ртуть відноситься до надзвичайно токсичним речовин.

Отруєння відбувається головним чином при вдиханні парів, 80 % вдихається ртуті поглинається легенями. Пари ртуті не мають ні кольору, ні запаху, ні смаку, ні межі насичення, не роблять негайної дії на органи дихання, зору, та інш. При важких отруєннях парами ртуті через кілька днів може наступити смерть.

Відходи, що містять як складові або забруднювачі ртуть, сполуки ртуті (у т.ч. відпрацьовані люмінесцентні лампи та прилади, що містять ртуть) - утилізуються на установці для знешкодження ртутьвмісних відходів Д -1000.

Технологія утилізації:

У пристрій завантажують измельчающую середу, (щебінь фракції 100 - 150 мм), ртуть вмісні відходи, а потім реагенти: каталізатор демеркуризації, демеркуризаційну іммобілізуючу суміш, лужний концентрат, технічну воду. Завантажену порцію відходів розмелюють у подрібнюючому середовищі і перемішують з реагентами. В результаті металева ртуть вступає в хімічну реакцію з утворенням сульфіду ртуті, який є нелетючим, нерозчинним і малотоксичним з'єднанням.

Продукт переробки можна відправляти на поховання до полігону IV класу небезпеки або використовувати в якості наповнювача в лужному бетоні призначеному для внутрішніх потреб підприємства.

Встановлена ​​потужність - 2 млн ламп на рік.

Наверх