Загрузка...

Джерелом нових будівельних матеріалів можуть служити знесені бетонні будівлі

< тому04.10.2013

"Замість того, щоб транспортувати матеріали здалеку, ми можемо використовувати в якості сировини місцеві зносяться будівлі", запевняє Франческо Ді Майо (Francesco Di Maio), дослідник з Delft University of Technology в Нідерландах.

Крім того, він координатор фінансованого ЄС проекту, який називається "C2CA" і ставить метою розробити технології утилізації старих бетонних будинків.

Проект C2CA був заснований в січні 2011 року у співпраці з 13-ма міжнародними партнерами. Його основна мета - розробка екологічно безпечних і економічно ефективних технологічних процесів виробництва бетону з переробляються компонентів і методів утилізації будівель в кінці терміну їх служби.

Як це працює

Бетон складається головним чином з двох компонентів: цемент у формі силікатів і суміші з піску, гальки і невеликих камінців діаметром до 2 сантиметрів. Переробка передбачає поділ цих компонентів.

"Головна мета програми C2CA полягає в тому, щоб розірвати зв'язок, що скріпляє компоненти, щоб використовувати їх заново", пояснює Ді Майо.

Хоча схема виглядає простий, її втілення таким не є. "Ми хотіли розробити процес, який був би привабливий з точки зору економії. Розкладання шляхом вимивання - занадто дорого і неефективно з точки зору екології", пояснює експерт.

Технологія, яку вони створили і розвинули, називається Advanced Dry Recovery. "Сухе відновлення" використовує балістичний ефект - матеріали піддаються прискоренню до 1,000 G, при якому пісок і пил відокремлюються від каменів.

Ця технологія виводить процес виготовлення компонентів бетону з будівельного сміття на рівень економічної ефективності, здатної конкурувати з видобутком і переробкою первинної сировини.

Як не дивно, їх найбільший конкурент у Нідерландах - дуже дешева викопна сировина, отримана при виїмці грунту річки Маас. Однак і тут нова технологія має перевагу в чистоті, а значить і якість продукту.

Бетон як екологічно чистий продукт

"Мало хто з клієнтів хотів би виявити в бетонній стіні вкраплення зі шматочків дерева", говорить Ді Майо. "Хоча сьогодні технології очищення весь час удосконалюються, навіть при використанні оптичних методів контролю у нашого бетону, виготовленого шляхом вторинної переробки, кращі механічні властивості, ніж виробленого з первинних компонентів".
Використовуваний вдруге цемент має ще одне виключну гідність, екологічну - при випалюванні в печі він не виділяє в атмосферу вуглекислий газ.
"Якщо переробляти вторинний цемент, він вже не містить CO2", пояснює Ді Майо.

Нова технологія вийшла з стадії лабораторних експериментів і була перевірена на будівельному проекті у Гронінгені, Нідерланди. При будівництві висотного гаража був використаний бетон, на 20% отриманий з двох раніше знесених висотних будівель на тій же самій території.

Технологія майбутнього?

Яка перспектива нової технології для широкого впровадження? Зараз важко про це говорити, але той факт, що з'явилася технологія переробки бетонних конструкцій, що вже відслужили свій термін, важливий сам по собі, вважає Дуглас Малхолл (Douglas Mulhall), дослідник з агентства Environmental Protection Encouragement (EPEA) з Гамбурга, Німеччина.

"Оскільки все більше будівель зобов'язані будуть спроектованими з можливістю подальшого розбирання, буде важливо продемонструвати, що цей матеріал здатний конкурувати. Інакше він будуть замінюватися сталлю і іншими матеріалами, які легше використовувати при демонтажі", пояснює Малхолл.

Накопичення відходів будівництва викликає все більшу проблему. За останнє сторіччя нові міста виросли в розмірах у кілька разів, і сьогодні питання утилізації старих будівель стоїть дуже гостро, вважає Бен Дезарк (Ben Dezark), співробітник інституту Cradle to Cradle Products Innovation з Сан-Франциско. Він не сумнівається, що в майбутньому без проектного процесу утилізації будівлі в кінці терміну служби вона не буде будуватися.

Проте в тому, що технологія переробки бетону для його подальшого використання як мінімум своєчасна, впевнені всі опитані нами експерти. "Це буде питанням виживання для конкретної промисловості", впевнений Дуглас Малхолл.

Джерело: boyko.ru

Наверх